Abstrakt
Przeprowadzone badania i analiza uzyskanych wyników pozwoliły na ocenę wielkości przewożonych ładunków i masy przewozowej w kontekście założonych przedziałów odległości. Analizę przeprowadzono w zależności od rodzaju transportu i wielkości gospodarstwa. Średnio w badanych gospodarstwach 42,04% ładunków przewożonych jest na odległość do 2,0 km i 23,97% powyżej 10,01 km. Przy czym wartości te są bardzo silnie zróżnicowane w zależności od rodzaju transportu i wielkości gospodarstwa.
Bibliografia
- Bielejec J., 1989. Aktualne i przyszłe potrzeby rolnictwa i gospodarki żywnościowej w zakresie prac transportowych. Transport w rolnictwie i gospodarce żywnościowej. Mat. konf. nauk.-techn. NOT, Warszawa.
- Kokoszka S., 1985. Porównanie efektywności pracy samochodów i ciągników w zależności od odległości w warunkach transportu rolniczego. Roczn. Nauk Roln. 76-C-1.
- Kokoszka S., 1995. Odległość przewozów w transporcie zewnętrznym i wewnętrznym a transportochłonność produkcji i wyposażenie w środki transportowe gospodarstw indywidualnych. Probl. Inż. Roln. 1.
- Kokoszka S., 1996. Nakłady i wykorzystanie środków transportowych w gospodarstwach indywidualnych w zależności od odległości przewozów. Probl. Inż. Roln. 3(14).
- Stadler E., Schiess I., Ammann H., 2004. Transportleistung und – kosten. FAT-Betrichte 611.
- Tomaszewski K., 1977. Transport w gospodarstwach indywidualnych. Roczn. Nauk Roln., D – Monografie, 163, PWN Warszawa.
Downloads
Download data is not yet available.